Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

У навчальних закладах Кореччини виявили небезпечні речовини, які впливають на нервову систему

21:35 07.11.2018
1013

У повітрі приміщень дитячих та підліткових навчальних закладів Кореччини зареєстрували перевищення рівня таких шкідливих речовин як формальдегід і фенол.

Про це повідомляє головний спеціаліст Відділу безпеки середовища життєдіяльності управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

У Рівненській області під час здійснення планових та позапланових перевірок та проведення лабораторних досліджень зареєстрували перевищення рівня фенолу та формальдегіду .

Загалом на Рівненщині обстежили 71 дитячий та підлітковий заклад, із яких 56 – школи та 15 – дитячі дошкільні заклади.

Всього відібрали та дослідили по 165 зразків повітря закритих приміщень на вміст фенолу і формальдегіду.

Вміст фенолу в повітрі перевищував норму на 17,6% , а формальдегід на 6,7%.

Порушення зареєстрували у приміщеннях навчальних закладів Березнівського, Володимирецького, Гощанського, Корецького, Костопільського, Млинівського, Острозького, Рівненського районів та у Рівному.

Невідповідність гігієнічним нормативам за рівнем формальдегіду становить у 1,2 – 4,7 разів, а за рівнем фенолу – у 1,2 – 2,7 разів.

Однією з основних причин високого рівня фенолу та формальдегіду є проведення будівельних та ремонтних робіт, використання різноманітних лаків та фарб, деревостружкових плит, облаштування підвісних стель, лінолеуму та ламінату, встановлення нових меблів.

Відповідно до гігієнічних нормативів гранично допустима концентрація фенолу та формальдегіду у повітрі закритих приміщень навчальних закладів не повинна перевищувати 0,006 мг/м.куб та 0,003 мг/м. куб.

Зазначимо, що пил, пари та водний розчин фенолу дуже швидко всмоктуються, подразнюють слизові оболонки і мають вплив на нервову систему.

До ознак гострого отруєння фенолом і формальдегідом відносять: чхання, кашель, запаморочення, головний біль, блідість шкіри, нудота. При важкому отруєнні може настати втрата свідомості. При потраплянні формальдегіду вражається нервова і репродуктивна системи та очі.

При постійному вдиханні фенолу і формальдегіду можуть виникати гострий бронхіт, запальні процеси слизової оболонки очей, наростаючі запаморочення, утруднення дихання, відчуття страху, нудота, слабкість.

Отже, зважаючи на отруйні властивості фенолу і формальдегіду, при перевищенні їх рівня, перебування дітей та дорослих у таких приміщення категорично заборонене.

Коментарі
21 листопада
Вчора
19.11.2018
18.11.2018
17.11.2018
16.11.2018
15.11.2018
14.11.2018
13.11.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин