Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Повідомили про захворювання грипом та ГРВІ на Кореччині
Повідомили про захворювання грипом та ГРВІ на Кореччині

Повідомили про захворювання грипом та ГРВІ на Кореччині

19:39 29.11.2018
99

На сьогодні захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) на Рівненщині, як і в цілому по Україні перебуває на неепідемічному рівні, притаманному для початку епідемічного сезону.

Про це повідомляється на сайті Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Кількість хворих ГРВІ за минулий тиждень (з 19 до 25 листопада) зменшилась на 200 осіб і становить 4800 випадків проти 5 тисяч попереднього тижня. Захворюваність нижче епідемічного порогу на 27 %. З початку епідемічного сезону перехворіло понад 35 тисяч волинян, що знаходиться на рівні минулого року.

Із загального числа хворих переважають діти до 17 років і становлять понад 70%. Серед них найбільше хворіють школярі.

Кількість госпіталізованих з діагнозом «ГРВІ» зменшилась на 15%, і за останній тиждень становила понад 80 осіб, проти 96 попереднього тижня, з них 70% – діти.

За даними вірусологічної лабораторії лабораторного центру циркуляція вірусів грипу на території області не встановлена, хоча в Україні вже є позитивні знахідки.

Нагадують, що більшість противірусних препаратів не можуть впоратися з вірусами грипу, адже вони постійно зазнають мутації, а тому хвороба може протікати з ускладненнями (пневмонія, міокардит, енцефаліт, менінгіт) або завершитися летальним результатом.

Тому найефективнішим заходом профілактики грипу є щеплення. Найкращий час для проведення вакцинації – це час до початку епідемії, щоб імунітет навчився боротися з новими штамами вірусу, а на це йому потрібно від 7 до 14 днів. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Цьогоріч доступні дві вакцини проти грипу: «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція) та «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея), обидві якісні та безпечні.

Щепитися можна в закладах охорони здоров’я по місцю проживання, попередньо придбавши вакцину в аптеці.

Коментарі
13 грудня
Сьогодні
Вчора
11.12.2018
10.12.2018
09.12.2018
08.12.2018
07.12.2018
06.12.2018
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин