Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Свята та іменини у останній день зими

07:03 28.02.2019
349

Доброго ранку, дорогі читачі!

Сьогодні останній день зими – 28 грудня, четвер.

Великий шлях починається з порога, дружба – з посмішки, щастя – з першого кроку назустріч. Не бійтеся зробити свій крок до щастя! Гарного вам дня та сонячного настрою!

28 лютого День ангела святкують Арсеній, Опанас, Онисим, Євсевій, Єфросинія, Майор, Онисим, Пафнутій..

Згідно з наказом Міністерства Внутрішніх Справ, ще в 2006 році на базі підрозділів патрульно-постової міліції (ППМ) була створена Патрульна служба (ПС), однак свій «професійний день» за роки незалежності України її працівники почали відзначати вперше тільки з 2010 року. Наказом від 16 січня 2010 року його затвердив міністр внутрішніх справ України. Дата святкування призначена на 28 лютого.

У православної церкви 28 лютого вшановують пам'ять святого Онисима, якого також називали Онисим-овчар, так як саме в останні дні лютого належало здійснювати обряди, обіцяють хороший приплід овець. Також Онисима вважають покровителем пастухів. Продовжували робити змову на зірки. Для цього 28 лютого виходили на вулицю і вимовляли особливі заклинання. Також говорили, що в цей день потрібно встигнути захистити себе від лихослів'я і пліток – для цього читалися спеціальні молитви. Знахарки 28 лютого можуть відчитувати чоловіків, які б'ють своїх дружин.

Народні прикмети на 28 лютого

 1. Багато зірок на небі – прикмета до того, що багато ягнят народиться
 2. Багато води на дорогах – чекай гарного сінокосу
 3. Якщо сніг 28 лютого практично повністю розтане – сіна буде багато
 4. Ворожіння, які відбуваються у цей день, вважаються одними з найбільш вірних
 5. Щоб дитина, народжена цього дня, був щасливим, потрібно подарувати йому речі з овчини. Також кутали немовляти в хустку з козячого пуху.
 6. Вітер дме з східної сторони – влітку будуть піщані бурі
 7. Чути 28 лютого гавкання лисиць далеко – чекай снігопаду
 8. Яскраво-червоний захід сонця передвіщає сильний сніг
 9. Яскрава і повна місяць видно на небі – прикмета того, що холоди ще не відступлять
 10. Мало снігу – чекай неврожаю
 11. В цей день не можна будувати плани на майбутнє – не здійсниться задумане.

Цей день в історії:

 • 1066 — відкрилося Вестмінстерське абатство.
 • 1638 — після того як англійський архієпископ Лод в 1637 році спробував ввести англіканське богослужіння в Королівстві Шотландія, шотландські пресвітеріани уклали Національний ковенант (громадську угоду), в якому поклялись захищати кальвіністську віру всіма можливими засобами
 • 1654 — польський король Ян II Казимир своїм універсалом закликав запорозьких козаків зберігати вірність Речі Посполитій.
 • 1716 — почалася експедиція московського капітана Біловича-Черкаського на Каспій, у результаті якої було складено першу мапу Каспійського моря.
 • 1720 — за указом Петра I були засновані державні колегії для упорядкування діловодства в усіх закладах Росії.
 • 1825 — укладена конвенція про розмежування володінь Російської імперії й Великої Британії в Північній Америці.
 • 1854 — заснована Республіканська партія США.
 • 1918 — створено Мінський підпільний районний комітет РСДРП(б);
 • 1921 — у Кронштадті почалось збройне повстання гарнізону військових моряків, які вимагали ліквідації більшовицької диктатури, відновлення основних демократичних свобод і виступили під гаслами «Ради без комуністів», «Влада радам, а не комуністам». Викликане невдоволенням більшовицькою політикою «воєнного комунізму», повстання було підтримане екіпажами багатьох військових кораблів, але в березні було жорстоко придушене військами Червоної армії.
 • 1922 — Велика Британія в односторонньому порядку визнала незалежність Єгипту. Єгипетський султан прийняв титул короля під іменем Фуад I.
 • 1922 — здійснена перша постановка вистави «Принцеса Турандот» Карло Ґоцці у третій студії МХТ.
 • 1925 — акціонерне товариство «Радіопередача» почало випускати спеціальну газету «Новини радіо».
 • 1933 — після провокаційного підпалу Рейхстагу, що відбувся у Берліні 27 лютого, президент Німеччини Гінденбург підписав указ «Про захист республіки», яким скасовувались усі основні громадянські свободи. На знак протесту проти нацизму країну залишив драматург Бертольд Брехт.
 • 1935 — винахід нейлону.
 • 1940 — радянський льотчик-випробувач Володимир Павлович Федоров здійснив перший у світі політ на ракетопланері з рідинно-реактивним двигуном.
 • 1955 — відбулося урочисте відкриття залізниці Ханой—Пекін—Москва—Берлін.
 • 1971 — у Ліхтенштейні підтверджено законодавчу заборону жінкам брати участь у голосуванні на виборах.
 • 1984 — Майкл Джексон виграв майже всі нагороди «Греммі» — вісім, чим установив своєрідний досі неперевершений рекорд.
 • 1986 — у центрі Стокгольма двома пострілами вбито прем'єр-міністра Швеції Улофа Пальме, авторитетного в усьому світі політичного діяча, голову міжнародної неурядової організації «Незалежна комісія з питань роззброєнь». Убивця з місця злочину зумів утекти, його так і не знайшли.
 • 1988 — у Сумгаїті (Азербайджан) вчинено погром вірменського населення, в результаті якого за неофіційними даними загинуло кілька десятків людей.
 • 2000 — Ірак та Сирія поновили дипломатичні стосунки, перервані у 1980 році, коли Сирія прийняла бік Ірану у ірано-іракській війні.
 • 2013 — Бенедикт XVI, 265-ий Папа Римський, зрікся престолу.
 • 2015 — Макарій (Малетич), обраний місцеблюстелем предстоятельської кафедри УАПЦ (до того — митрополит Львівський, керуючий Рівненською, Волинською та Таврійською єпархіями)
Загрузка...
Коментарі
17 жовтня
Сьогодні
Вчора
15.10.2019
14.10.2019
13.10.2019
12.10.2019
11.10.2019
10.10.2019
09.10.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин