Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

День пам’яті мучеників Євтропія, Клеоник та Василіска: події і свята 16 березня

06:56 16.03.2019
121

Православна церква 16 березня шанує мучеників Євтропія, Клеоник і Василіска, які близько 308 року постраждали за християнську віру в м. Амасії Понтійської.

Брати Євтропій і Клеоник, а також Василіск (племінник Феодора Тирона, пам’ять якого відзначається 2 березня) були друзями. Після мученицької смерті Феодора, друзі перебували в темниці, де своєю проповіддю багатьох язичників залучили до християнської віри. За це віруючих жорстоко побили, перетворивши їх тіла в суцільну рану. Під час тортур Євтропій молився Господу, просячи дати їм терпіння. У відповідь на благання святого з’явився Господь з Ангелами і з великомучеником Феодором Тироном, а пізніше і Сам Спаситель. Багато язичників теж побачили Спасителя. Вони почали просити відпустити мучеників. Правитель, бачачи, що народ тривожиться, зажадав відвести християн назад до в’язниці. Потім він запросив до себе Євтропія і намагався умовити його принести жертву язичницьким богам. Його пропозиція була відкинута.

16 березня День ангела відзначають Марфа, Севастян, Михайло.

Повір`я

На Василіска селяни поле обходили хрест-навхрест. Таким чином, вони нагадували сонцю, що зараз не час відпочивати, потрібно розтоплювати снігу і поїти поле живлющою вологою. Крім того, хрест оберігав землю від різних бід: від неврожаю, поганої погоди, шкідливих комах, гризунів і т. п.

Прикмети

  • Якщо навколо дерева тане сніг, утворюючи кола з пологими краями, то весна буде затяжна. Якщо ж кола з крутими краями, то весна буде рання.
  • На заході можна брати або давати в борг, інакше весь рік будете в боргах.
  • Приліт шпаків віщує багатий урожай зернових.
  • Ворона в снігу купається – до ясної і теплої погоди.
  • Гуси високо летять – до повноводдю, низько – води буде мало.

Цей день в історії

870 – заснування в Болгарії православної церкви.

1521 – під час першої навколосвітньої подорожі португальський мореплавець Фернан Магеллан досягнув берегів сучасних Філіппін; через півтора місяця він загинув у сутичці з місцевими жителями.

1664 – поляки розстріляли українського гетьмана Івана Виговського.

1851 – Іспанія і Ватикан уклали конкордат, за яким католицька церква одержала повний контроль над освітою і цензурою в Іспанії.

1880 – за підозрою в революційній агітації заарештований український поет Іван Франко.

Коментарі
25 травня
Сьогодні
Вчора
23.05.2019
22.05.2019
21.05.2019
20.05.2019
19.05.2019
18.05.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин