Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Міжнародний день пам'ятників і історичних місць: події і свята 18 квітня

07:37 18.04.2019
318

Доброго ранку, дорогі читачі!

З 18 квітня 1984 року у світі відзначають Міжнародний день пам'ятників і історичних місць.

У 1924 році в СРСР Інструкцією Наркомосу був розроблений Указ (на підставі постанови Всеросійського ЦВК і Раднаркому від 7 липня 1924 року), по якому виконавчим комітетам ставилося в обов'язок стежити за тим, щоб «городища, кургани, могильники та інші місця, що представляють історичну цінність, не розорювалися, не розкопувалися в яких господарських цілях, а в окружності пам'ятників залишалася б недоторканою охоронна смуга від однієї сажня і більше, залежно від розміру і значення пам'ятки» .

У 1934 році вийшла постанова, згідно з яким заборонні заходи Указу стали вважати застарілими і непридатними внаслідок величезного розмаху господарського будівництва.

У 1976 році в Радянському Союзі був прийнятий Закон «Про охорону і використання пам'яток історії та культури», але цей закон фактично не працював. В наш час ситуація ще гірша — відповідних законів або немає, або вони не дотримуються. Пам'ятники, історичні місця та заповідні зони нещадно знищуються, а винні в цьому не несуть, як правило, ніякого покарання.

У Європі з історією звертаються набагато дбайливіше, європейські країни зберігають навіть історичні ландшафти і пейзажі місцевості. Наприклад, у Франції проводять відновлювальні роботи ландшафтів пам'ятних місць навіть після археологічних розкопок. На півночі Англії в практично незайманому вигляді збережений Адріанов вал, побудований при римському імператорі Адріані для охорони північних рубежів імперії і простягнувся на 117 кілометрів.

18 квітня День ангела відзначають Марк, Марко, Георгій, Олексій, Платон, Микола.

Повір`я

Зазвичай на Федул відкривали вікна навстіж і вимовляли спеціальні замовляння для того, щоб у будинку не залишалися гнильні вітри, переполохи, біси. Старалися 18 квітня повністю провітрити житло, влаштовуючи протяги і дозволяючи теплим вітрам проникнути внутрь.Переполохом називали недуга, який був отриманий внаслідок впливу злого вітру. Вірили, що людина може підхопити цю хворобу уві сні. Зображували Переполох у вигляді живої істоти. Знахарі займалися лікуванням цього захворювання. Наприклад, 18 квітня могли запалювати сірники, брати лучину і опускати її в ємність водою. Після цього йшли туди, де стався переляк, вимовляли змови. Далі воду давали випити хворій людині. Також могли відводити хворого до річки і читати над ним змову, а потім вмивали його проточною водою

Прикмети

  • Якщо на околиці все чітко чується – незабаром чекай негоди і вітряної погоди.
  • День теплий 18 квітня і безвітряний, а вночі стає прохолодно – чекай стійкої гарної погоди.
  • Глухарі токують – швидше за все, за прикметами, найближчим часом погода покращиться. Якщо ж ці птахи мовчать – чекай негоди.
  • Вважається, що саме 18 квітня встановлюються теплі дні, які, тим не менш, можуть перемежовуватися з негодою і дощами.
  • Сніг 18 квітня залишився в яру розміром з корову – пора виходити на ріллю і братися за роботу.

Цей день в історії

506 – Початок будівництва собору святого Петра у Римі.

1025 – Болеслав Хоробрий коронований у Гнєзно як перший король Польщі.

1506 – початок будівництва собору святого Петра у Римі.

1521 – Лютер Мартін відмовився відректися від своїх поглядів.

1648 – Богдан Хмельницький прибув у Запорізьку Січ із закликом до антипольського повстання.

1846 – Американець Роял Гаусс запатентував телеграфний апарат.

Коментарі
27 червня
Сьогодні
Вчора
25.06.2019
24.06.2019
23.06.2019
22.06.2019
21.06.2019
20.06.2019
19.06.2019
Підписатися на наші новини
*ви у будь-який момент зможете відписатися від наших новин