Події та свята 3 грудня: День ангела в Олександра та Олексія

03 Грудня 2019, 08:26
1490

Доброго ранку, дорогі читачі! 

Ніякі проблеми не страшні, якщо вдома тебе чекають люблячі люди. – Шахрух Хан

3 грудня День ангела святкують Іларіон, Олександр, Олексій, Ганна, Анатолій, Арсеній, Василь, Володимир, Григорій, Іван, Йосип, Ісак, Фекла.

3 грудня православний світ відзначає День святого Прокла, який в 5 столітті служив архієпископом у Константинополі. Наші предки вірили: «На Прокла проклинай нечисть». Це потрібно було робити, щоб злі сили не вийшли з-під землі, де вони ховалися від морозів, і не руйнували будинки і життя людей. Ще до цього періоду остаточно прокладалася зимова дорога. «До Прокла не чекай від дороги пуття», — говорили на Русі.

Народні прикмети:
Якщо людина народиться 3 грудня, то вона буде наділена здатністю майструвати. 
Снігур співає 3 грудня, а сорока під стріху ховається – незабаром буде хуртовина.
Якщо сніг цього дня піде, то 3 червня буде дощова погода.
Снігур співає, а сорока під стріху ховається – скоро буде хуртовина.
Тетерів сидить на верхівці дерева – буде сонячна і тепла погода.
Сильний сніг пішов рано вранці – вдень буде ясно і сонячно.
Поліна тріщать у печі – прикмета до того, що буде морозний день.
Перисті хмари довгою смугою зігнулися – буде заметіль.
Вночі і рано вранці 3 грудня йде сильний сніг при слабкому вітрі – буде ясна погода.

Що можна робити 3 грудня:

Сьогодні святого Прокла просять захистити від усіх бід та хвороб.
Прислухайтеся до порад, які даватимуть вам саме в цей день. Вони допоможуть вам у майбутньому.

Що не можна робити 3 грудня:

Якщо вам треба вирушити у далеку дорогу, то краще зробіть це наступного дня.
Намагайтеся не сваритися одне з одним. Будьте дружніми та привітними.

Визначні події в Україні і світі:
1775 — Вперше піднятий зоряно-смугастий прапор США.
1818 — Іллінойс став 21-им штатом Сполучених Штатів Америки. Іллінойс часто називають «Землею Лінкольна» або ж «Штатом в прерії».
1879 — Томас Едісон вперше публічно продемонстрував роботу лампи розжарювання (з вугільною ниткою, поміщеною в вакуумну скляну колбу), яка могла безперервно горіти протягом 4 годин.
1910 — У Парижі продемонстрували першу неонову лампу (винахідник — французький фізик Жорж Клод).
1912 — Болгарське царство, Королівство Греція, Королівство Сербія та Королівство Чорногорія підписали з Османською імперією перемир’я, що поклало край Першій балканській війні.
1920 — польський сейм ліквідував територіальну окремішність Галичини. Для позначення етнічної території Східної Галичини введено термін «Східна Малопольща», зникли з вживання слова «українець», «український», вводилися «русин», «руський»
1932 — Постановою Ради Народних Комісарів УСРР заборонено торгівлю м’ясом і худобою в областях України, які ухиляються від виконання плану заготівлі м’яса. Постанова стала однією з причин Голодомору 1933 року.
1952 — У Празі за звинуваченням у співпраці з західними розвідками і сіонізмі повісили 11 високопоставлених функціонерів Компартії Чехословаччини, серед них — її колишнього генерального секретаря, віце-прем’єра Рудольфа Сланскі.
1959 — У Ленінграді здали в експлуатацію перший у світі атомний криголам «Ленін».
1967 — Південноафриканський хірург Крістіан Барнард здійснив у Кейптауні першу у світі успішну трансплантацію серця.
1973 — Американський «Піонер−10» («Пайонір-10») став першим космічним апаратом, який пролетів біля Юпітеру.
1976 — У Києві зданий в експлуатацію Північний міст через Дніпро.
1979 — Референдум в Ірані схвалив проект конституції країни, яка закріпила курс на ісламізацію суспільства: введено систему шаріатського судочинства, ісламської освіти, жінки тепер мали обов’язково носити чадру.
1979 — В Цинциннаті (штат Огайо) під час спроби зайняти місця в концертному залі Ріверфронт-колізеум, де мав відбутися концерт групи The Who, загинуло 11 чоловік.
1984 — Сталась одна з найбільших в історії промислових катастроф — внаслідок витоку отруйного газу на хімічному комбінаті в м. Бхопал (Індія) загинуло понад 2000 осіб, а 20 тисяч — втратили зір.
1989 — Після 2-денної неофіційної зустрічі керівник СРСР Михайло Горбачов і президент США Джордж Буш-старший заявили про завершення епохи протистояння двох ідеологічних систем — «Холодної війни».
1989 — в місті Прудентополіс (Бразилія) відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку.
1991 — Реагуючи на результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня, президент СРСР Михайло Горбачов у своєму телевиступі заявив: «Країна в небезпеці, Вітчизна в небезпеці».
1991 — незалежність України визнала Угорська Республіка, посольство Угорщини у Києві стало першим посольством іноземної держави в Україні.
1992 — Генеральна Асамблея ООН проголосила цей день Міжнародним днем інвалідів.
2002 — У провінції Шаньдун (Китайська Народна Республіка) археологи відкрили царське поховання періоду династії Хань, в якому збереглися більше сотні фігур воїнів, коней і колісниць, зроблених із теракоти.
2004 — Верховний Суд України ухвалив рішення, згідно з яким результати виборів Президента України 21 листопада 2004 року були сфальсифіковані (дії Центральної виборчої комісії визнано незаконними, а протокол ЦВК — недійсним).
2010 — вночі міліція та спецпідрозділ «Беркут» силоміць демонтували наметове містечко протестувальників проти нового Податкового кодексу України на майдані Незалежності в Києві.

Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024