Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter

Як Україна отримає вакцину від COVID-19 та хто в пріоритеті на щеплення

13:37 16.10.2020
462

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною. Вона поступатиме кількома траншами, перший з яких зможе покрити 3% населення.

Про це Ляшко розповів на брифінгу 16 жовтня, повідомляє Суспільне.

«Сьогодні ми зайшли в рамки механізму COVAX, який об'єднує понад 180 країн, щоб всі країни, незалежно від їх економічного стану, могли отримати вакцину одними із пріоритетних. 92 країнам вакцина буде надана безоплатно, або нижче ринкової ціни. Україна також потрапила в цей перелік», - сказав він.

За словами Ляшка, планується використання вакцини британської фірми Astra Zeneca та американської Novavax. Кожній країні буде поставлятися препарат одного типу. Це відбуватиметься кількома траншами. Перша поставка зможе покрити 3% населення.

«Попередньо є домовленості, що площі, на яких будуть вироблятися ці вакцини, розміщені в Індії в Інституті сироваток. Вони дозволять забезпечити виробництво вакцинного препарату після його реєстрації, щоб всі країни, які потрапили в перелік, отримали першим траншем вакцину в розмірі 3% від населення країни. Надалі декількома траншами буде доведено кількість вакцини для покриття 20% населення», – пояснив головний санлікар.

За його словами, спочатку вакцинуватимуть пріоритетні групи населення. До них належать:

  • працівники з високим ризиком інфікування в закладах охорони здоров'я;
  • працівники, які забезпечують відповідь на надзвичайні ситуації (наприклад Державна служба з надзвичайних ситуацій в Україні);
  • люди із серйозними супутніми захворюваннями;
  • люди старшого віку, які проживають у закритих колективах;
  • працівники з критичним рівнем ризику – вчителі та працівники шкіл;
  • люди із супутніми захворюваннями середньої тяжкості;
  • люди старшого похилого віку;
  • люди, які живуть у притулках для бездомних чи інших інституціях.
Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
31 жовтня
Сьогодні
Вчора
29.10.2020
28.10.2020
27.10.2020
26.10.2020