Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter
Свято-Варварівська церква (Старий Корець)
Свято-Варварівська церква (Старий Корець)

У шести храмах Кореччини 21 листопада відзначали престольне свято

17:30 21.11.2020
1206

У храмах сіл Сторожева, Черниці, Старого Корця, Бранова, Городища, Щекичина 21 листопада відзначали престольне свято – Собор Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних встановлено на початку IV століття на Лаодикійському Соборі, повідомляють на сайті Рівненської єпархії УПЦ. Тоді ж було засуджено єретичне поклоніння Ангелам як творцям і правителям світу і затверджено їх православне шанування. Дата відзначення теж не випадкова: листопад – 9-тий місяць від березня (з якого в давнину починався календарний рік), відповідно до числа 9-ти чинів ангельських.

Над усіма дев’ятьма чинами ангельськими поставлений Господом святий Архангел Михаїл. Архангели – це Божі благовісники. Вони допомагають зрозуміти таємниці духовності, пророцтв і Божої волі, зміцнюють у людях віру, просвітлюють розум світлом Євангелія. Архістратига Михаїла вшановують як головного Архангела. Його ім’я згадується і в Старому, і в Новому Заповітах; при цьому, як правило, у Старому Заповіті імена Ангелів не фігурують, однак ім’я святого Архангела згадано декілька разів у кінці Книги пророка Даниїла. У Писанні він іменується «князем», «вождем війська Господнього» як головний борець зі злом, що існує у світі, звідси його церковне «ім’я» – Архістратиг, тобто старший воїн, воєначальник, поставлений над усіма ангельськими чинами. Михаїл у перекладі з єврейської означає «хто, як Бог», або «хто рівний Богу». З цього приводу св. Григорій Великий зауважує, що в той час, як інші Ангели посилаються, щоб принести людям якусь звістку, Архангел Михаїл являє свій меч щоразу, коли повинна проявитися чудесна сила Божа.

За переданням, коли одержимий гординею Люцифер (у перекладі з латини – «світлоносний» або «ранкова зірка», Денниця) – віддалився від Бога настільки, що став джерелом зла, і потягнув за собою третину Ангелів, кажучи: «зійду на небо, вище зір Божих поставлю престол свій …, буду подібний до Всевишнього», Архангел Михаїл перший закликав усі небесні безтілесні сили, котрі не піддалися згубному прикладу, до боротьби з диявольською спокусою: «Хто подібний до Бога? Ніхто, як Бог!». Він зі своїм військом здобув перемогу в битві проти Люцифера і його бісів (занепалих Ангелів), які були «скинуті в пекло, в глибини пекла». Це протиборство між добром і злом дотепер триває на землі, всі люди є його учасниками.

Святий Архангел Михаїл найчастіше зображується у військових обладунках зі списом або мечем у руці, бо і після перемоги в піднебесній битві Архістратиг не перестає боротися за славу Бога і за справу порятунку людського роду.Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
2 грудня
Сьогодні
Вчора
30.11.2020
29.11.2020
28.11.2020
27.11.2020