Як війна впливає на криптовалюту: як купити крипту та куди краще інвестувати?

18 Вересня 2023, 14:58
Криптовалюта. Фото ілюстративне 256
Криптовалюта. Фото ілюстративне

Купівля криптовалюти – один із варіантів захистити свої активи та інвестиції у період війни. Якщо раніше цифрові активи були лише одним із рішенням по перерозподілу власних коштів, то з початку російсько-української війни криптовалюта почала виконувати широкий спектр задач.

Зміни на криптобіржах

Війна та нестабільна політична ситуація мають прямий вплив на цифрові монети, враховуючи їхню природу. Ключові зміни, які можна помітити не лише на українській біржі

криптовалют, а й на світових торгових платформах:

 • Нестабільність фіатних валют.

Війна спричиняє нестабільність фіатних грошей, що викликає підвищений інтерес до криптовалют як альтернативного варіанту зберігання вартості.

 • Зростання попиту на безпечні активи.

У періоди невизначеності та геополітичної напруги інвестори шукають активи, які будуть відповідати «новим» стандартам стабільності та безпеки. Цифрові монети мають перевагу завдяки децентралізації та відсутності жодного тиску з боку управління.

 • Зміна споживчої поведінки.

Війна напряму впливає на споживчу поведінку, зокрема на доступ до технологій та фінансових послуг. Криптовалюта стає «виходом» для тих, хто має обмежений доступ до банківських систем та продуктів.

 • Волатильність ринку.

Умови війни викликають зростання волатильності криптовалютного ринку. Інвестори моментально реагують на новини про війну швидкими рухами купівлі та продажу, що викликає раптові цінові зміни.

Реакція ринку та огляд споживчої поведінки: що змінилось та чи варто купити криптовалюту?

Початок війни відразу змусив українців вдатися до класичної стресової споживчої поведінки – використання криптовалюти для виведення капіталу. Це можна було помітити під час зміни ціни Tether, який у березні 2022 року почав торгуватися на 10% вище вартості готівкового долара. Ситуація змінилася, коли тенденція термінового виїзду з країни зменшилась, а деякі біженці почали повертатись додому.

Пошук альтернативних способів зберігання та диверсифікації особистих заощаджень був особливо актуальним у той час, коли доступ до іноземної валюти був обмежений та ціни на неї зростали дуже стрімко. Завдяки цьому криптовалюта стала засобом збереження цінності та інвестування, попри всю ризиковість.

З початку повномасштабного вторгнення крипторинок вже встиг адаптуватись до ситуації, враховуючи всі діючі обмеження. За півтора року російсько-української агресії

Національний Банк України встановлював ліміти на покупку цифрових активів (не більше 100 000 грн на місяць) та пряме виведення крипти на банківську карту. Останнє обмеження діє у рамках протидії нелегальному ігровому бізнесу.

Як купити криптовалюту в Україні: робота з біржами

Придбання цифрових монет на біржі – це найпоширеніша практика через зручність та конкурентну вартість крипти. Які переваги співпраці з торговими криптоплатформами:

 • Різноманітний вибір монет. На біржах зазвичай доступний широкий спектр різних криптовалют, що дозволяє вам обирати проєкти, які відповідають вашим інвестиційним цілям та торговій стратегії.
 • Ліквідність. Великі та популярні торгові майданчики відрізняються високою ліквідністю, що дозволяє здійснювати купівлю та продаж за ринковою вартістю.
 • Безпека. Криптоплатформи вкладають значні зусилля у забезпечення безпеки користувачів. Це включає двофакторну аутентифікацію, шифрування даних, підключення холодних гаманців для зберігання криптоактивів та інші заходи для захисту від хакерських атак.
 • Зручність. Біржі надають зручний інтерфейс для купівлі, продажу та керування активами. Вони зазвичай передбачають інструменти аналізу, графіки та інші ресурси, які допомагають інвесторам приймати обдумані рішення, обираючи як купити криптовалюту.
 • Можливість торгувати парами. Трейдер самостійно встановлює, які токени чи коїни купувати, та в якому співвідношенні, що спрощує взаємодію.
 • Інвестування. Купівля криптомонет на біржі дозволяє інвестувати їх в перспективні проєкти та технології, що додатково урізноманітнює персональний портфель активів. На популярних платформах також представлені такі інструменти як крипто лендинг, стейкінг, лаунчпади та ін. 

Враховуючи ці переваги, важливо пам'ятати, що взаємодія з криптовалютами має свої ризики, та перед початком будь-яких операцій слід ретельно дослідити ринок, розібратися в особливостях кожної біржі. Щоб додатково захистити себе та свої вклади, співпрацюйте з платформами, у яких високий рейтинг довіри користувачів. Наприклад, це може бути WhiteBIT, Binance, ByBIT.

Купівля криптовалюти на Р2Р-платформах: причини зростання попиту

Популярність Р2Р-платформ також почала зростати в нестабільній геополітичній ситуації. Взаємодія з такими ресурсами має свої особливості. Сьогодні Р2Р дає змогу виводити кошти безпосередньо на банківські картки, враховуючи те, що стандартні криптобіржі в Україні встановили обмеження на цю операцію. Переваги використання Р2Р-майданчиків:

 • Прямий обмін криптовалюти між користувачами без посередництва біржі, що дозволяє уникати обмінних комісій.
 • Більший вибір методів оплати серед яких банківські перекази, платіжні картки, PayPal та інші. Це робить покупку більш доступною для всіх користувачів.
 • Ви самостійно обираєте продавця за найвигіднішим для вас курсом. Зверніть увагу, що курс на Р2Р-ресурсах буде відрізнятись від заявленого на криптобіржі.
 • Під час Р2Р-обміну ви повністю контролюєте процес, включаючи угоду, терміни оплати та відстеження операції.
 • Торгівля на сервісах такого формату приватна, оскільки ви не розголошуєте свої особисті дані.

Окрім вибору того, у кого та як купити Біткоін, платформи дозволяють знаходити продавців та покупців у вашому регіоні, що полегшує обмін готівкою або іншими методами оплати.

Локальні опції такого формату доступні не завжди, тому вивчайте функціональні можливості ресурсу перед співпрацею.

Співпраця з обмінниками: чи є переваги, та які особливості процесу?

Один із популярних і дієвих інструментів – онлайн-обмінники. Використовуючи такі ресурси, ви можете не лише купити криптовалюту за гривні, а й продати, отримавши фіат на карту.

Сьогодні безліч додатків пропонують власні обмінники, що спрощує взаємодію та виконання операцій. Основні переваги роботи з онлайн-обмінниками:

 • Швидкість купівлі криптовалюти при співпраці з ліквідними додатками.
 • Обмінні пункти мають простий та зрозумілий інтерфейс, який підходить навіть новачкам без досвіду проведення торгів.
 • Захист від коливання цін протягом операції. Зверніть увагу на те, що обмінники будуть пропонувати завищений курс, ніж той, що на ринку.
 • Більшість обмінних пунктів приймають різні методи оплати, такі як банківські перекази, платіжні картки та електронні гаманці. Це дозволяє обрати оптимальний спосіб конкретно для вас.
 • Можливість обміну без реєстрації акаунта, що зручно для користувачів, які надають перевагу операціям «тут і зараз».

Вибір обмінного пункту повинен ґрунтуватися на оцінці безпеки, репутації та реальних відгуків користувачів. Перед проведенням операції варто ретельно перевірити обмінний сервіс та впевнитися у його надійності.

Як обрати, де краще придбати цифрові активи?

Через те, що купити криптовалюту в Україні можна різними методами, важливо обрати той варіант, який буде найбільш вигідним конкретно для вас. В процесі підбору рішення важливо врахувати кілька ключових аспектів, які допоможуть забезпечити безпеку, зручність та найкращі умови. На що звернути увагу в такому випадку:

 • Оцініть відгуки та репутацію кожного ресурсу. Важливо, щоб підібрана платформа гарантувала 100% виконання операції та її безпеку.
 • Перевірте, які заходи безпеки вживає ресурс. Це може бути верифікація, двофакторна аутентифікація, шифрування даних та інші підходи.
 • Важливо, щоб обраний майданчик мав достатню ліквідність – здатність виконувати операцію (угоду) вчасно та без значних відхилень від ринкової ціни.
 • Оцініть вартість торгівлі та комісії, які стягуються за операції на платформі. Деякі ресурси можуть бути достатньо дорогими.
 • Переконайтеся, що сервіс надає доступ до криптовалют, які вас цікавлять. Наприклад, біржі надають можливість торгувати різноманітними монетами, в той час, як обмінники зосереджуються на популярних валютах.
 • Важливо, щоб платформа мала ефективну службу підтримки з можливістю відправки термінового запиту.
 • Інтерфейс майданчика має бути зрозумілим та простим для вас.

Обираючи, як купити Біткоін та ресурс для цього, ретельно аналізуйте всі аспекти та зважайте на свої особисті потреби та вимоги. Це допоможе не лише зекономити при обмінній операції, а й мінімізувати ризики.

Читайте також: Вакансії: яку роботу пропонують на Кореччині

Коментар
24/09/2023 Субота
23.09.2023
22.09.2023
Афіша
 • Сьогодні
 • Завтра
 • Незабаром