У Корці відкрили меморіальну дошку підполковнику Юрію Майстренку

13 Червня 2024, 17:23
У Корці відкрили меморіальну дошку підполковнику Юрію Майстренку 1405
У Корці відкрили меморіальну дошку підполковнику Юрію Майстренку

У місті Корець 13 червня відбулось віче «У пам’ять про подвиги», під час якого відкрили та освятили меморіальну дошку на честь підполковника, заступника командира частини Юрія Майстренка.

Про це пишуть на фейсбук-сторінці міськради.

Меморіальна дошка встановлена на приміщенні, в якому в 1996-2001 роках Юрій Миколайович очолював Корецький районний військкомат. Меморіальну дошку відкрила дружина Людмила. Освятив дошку настоятель Свято-Воскресенськогоу храму міста Корець, отець Іван Мациканич.

«Цей пам’ятний знак буде слугувати для нас нагадуванням про Героя, нашого земляка, що віддав життя за велику українську родину, за сміх дітей, за добробут кожного українця, за величне й достойне майбутнє нашої незламної України», – йдеться у дописі.

Юрій Майстренко народився на Хмельниччині у місті Ізяслав у сім’ї військовослужбовця. Після школи здобув фах токаря, а за тим — пішов на строкову службу в армію. Вже після неї вступив у Кам’янець-Подільське вище військове командне училище.

У 1987 році, по завершенню навчання, Юрія направили на службу у Сибір та Красноярський край. Повернутися додому в Україну вдалося лише у 1992 році.

Спершу служив на Сарненщині, Юрій став заступником військового комісара Сарненського РВК. А в 1996 році його призначили військовим комісаром у Корець. 

Іще через п’ять років він став військовим комісаром Гощанського ОРВК. У 2004 році підполковник Юрій Майстренко звільнився в запас із лав Збройних сил. Відтоді почав шукати заняття для душі. Ним стали пасажирські перевезення. Майже 17 років він віддав цій справі.

Ранок повномасштабного вторгнення розпочався для сім’ї з телефонного дзвінка. Юрій не вагаючись, відразу вирушив до військкомату. За тим зробив іще рейс — забрав людей з Києва, і знову — до військкомату. Вже 26 лютого він став до лав Збройних сил України. А разом із ним і двоє синів. Усі вони служили у 14 окремому стрілецькому батальйоні.

14 квітня 2023 року під час ракетного обстрілу зі сторони противника поблизу села Мирне Донецької області 60-річний підполковник, заступник командира частини Юрій Майстренко героїчно загинув.

Читайте також: Свій 24-й день народження міг би відзначити захисник України з Нового Корця

Коментар
13/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024