Різдвяна зустріч на Кореччині: збереження культурної спадщини

Напередодні Різдва у Рівненському обласному центрі народної творчості відбулася остання в цьому році зустріч творчої лабораторії «Жива спадщина».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» РОР.
Директорка РОЦНТ Ірина Рачковська підкреслила важливість цієї події, адже тепер громади області можуть подавати елементи нематеріальної культурної спадщини лише за умови підтримки ради експертів.
Представники Корецької територіальної громади продемонстрували своїх носіїв культури, які збагачують край унікальними традиціями. Серед майстрів були: Віктор Воят, майстер лозоплетіння, та Лариса Павлюк, творець молочно-воскових гончарних виробів. А також Юлія Хижавська, яка представила унікальні витвори з сірників, та багато інших талановитих представників громади.
Однією з яскравих частин зустрічі стала презентація гастроспадщини краю. Нещодавно гречаний кисіль, виготовлений у Корецькій громаді, було зараховано до обласного переліку елементів культурної спадщини. У межах заходу відбулося театралізоване дійство святвечора, яке відображало традиційну передсвяткову атмосферу.
На святковому столі було 12 традиційних страв, символізуючих апостолів, включаючи кутю, узвар, пісні голубці та різноманітні хліби. Учасники дійства мали змогу не лише споглядати, а й скуштувати ці страви, а ведуча Лариса Мацько розповіла про їх символічне значення.
Експерти «Творчої лабораторії» одностайно проголосували за внесення елементів культурної спадщини від Корецької громади в обласний перелік. Завдяки таким ініціативам українська спадщина залишається живою, об’єднує людей та зберігає їхні традиції.
Читайте також: Великомежиріцька і Корецька тергромади отримають нові підручники з християнського виховання
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром