Майстриня з Кореччини представила колекцію прикрас у проєкті «Творча оселя Скриня»

До комунального закладу «Центр культурних послуг» Гощанської селищної ради завітала гостя — Марія Трофимчук, яка хоч і живе за океаном, та всією душею залишилася українкою. Вона народилася в селі Світанок тепер Великомежиріцької громади. Її батько родом із села Синів, а щоліта пані Марія обов’язково повертається до рідного Корця — до батьківської хати, до джерел своєї любові.
Про це розповідають на фейсбук-сторінці КЗ «Центр культурних послуг» Гощанської селищної ради.
Марія Трофимчук — талановита майстриня, яка створює унікальні намиста, що гармонійно доповнюють українські вишиванки. Її прикраси не тільки прекрасні — вони несуть у собі силу, тепло, пам’ять. Кожна намистина, кожен виріб — зроблені з душею, вручну, й дарують не лише красу, а й надію.
Особливу цінність має те, що всі виручені з продажу кошти майстриня передає на потреби Збройних Сил України. У цей складний час її творчість стала справжнім проявом любові до Батьківщини, щоденним внеском у спільну Перемогу.
Марія — не лише майстриня, а й активна мандрівниця, яка захоплюється природою, старовиною та історією України. У Корецькому парку росте чимало рослин, висаджених саме нею. Вона також є щедрою меценаткою: старовинні речі, які збирає по всій країні, пані Марія передає до музеїв, зокрема до музею в Маліївцях.
Нещодавно вона долучилася до нового культурного проєкту «Творча оселя Скриня», ініційованого Центром культурних послуг. Пані Марія представила там власну колекцію прикрас і взяла участь у майстер-класі з вишивки.
«Мене захопила ідея відродження давньої гощанської хустки. Це наш символ самоідентичності, як і вишиванка, і намисто. І навіть під час війни важливо зберігати нашу культурну спадщину», — розповідає пані Марія.
Ознайомитися з її роботами та підтримати ЗСУ можна на особистій сторінці Марії Трофимчук: facebook.com/profile.php?id=100011705512513
Читайте також: На фасаді гімназії в Іванівці з'явилася меморіальна дошка на честь воїна Миколи Антонюка
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром